Muzyka   relaksacyjna
  
 

Muzyka relaksacyjna

 

Muzyka relaksacyjna to muzyka odpoczynku, powrotu do siebie i odczuwania swojego prawdziwego ja.

Witaj na stronie poświęconej muzyce relaksacyjnej. 
Znajdziesz tutaj wiele interesujących próbek muzycznych i fragmentów mp3 związanych z muzyką relaksacyjną.

 

 

Kojąca moc natury
Utwór "Milczenie nocy" jest fragmentem z płyty relaksacyjnej "Kojąca moc natury" (wykonawca: AMARANTI), która wydana będzie w najbliższym czasie. "Miłość życia" (fale życia) jest trzecim w kolejności utworem na tej płycie. Kolejny fragment - "Świetlista polana" jest utworem dziewiątym.
(zobacz więcej o płycie:
 Kojąca Moc Natury - AMARANTI ): 

Magiczny Dotyk Indii
Milczenie Agni jest to drugi utwór w kolejności na płycie. Tutaj prezentujemy nieco inną jego wersję, niż zamieszczona na płycie. Utwór "Joga" jest piątym w kolejności utworem z płyty Amaranti pt. "Magiczny Dotyk Indii". Poprzedza go bardzo nastrojowy i wyciszający "Magiczny dotyk"
(zobacz więcej o płycie:
 Magiczny Dotyk Indii - AMARANTI ): 

 

Przebudzenie Pieśni Duszy
"
Ponieważ idziemy" to dziewiąty (ostatni w kolejności) utwórz płyty Amaranti pt. "Przebudzenie pieśni duszy") (zobacz:  Przebudzenie Pieśni Duszy ): 

 

Janusz Tumidajewicz
Janusz Tumidajewicz jest
multiinstrumentalistą i kompozytorem współpracującym z Amaranti. Współpracował także z różnymi formacjami oraz nagrał wiele płyt solowych. Oto fragment z jego płyty solowej Zagadkowość Zdarzeń wydanej jako Alemic Consort. 
Utwór
W przeddzień pochodzi z płyty Locus Standi. Utwór Locus amoenus jest natomiast szóstym utworem z tej płyty.
(zobacz więcej informacji o autorz
e:  www.tumidajewicz.com ): 


Mariusz Wojtoń
Mariusz Wojtoń jakiś czas temu rozpoczął współpracę z naszym serwisem o muzyce relaksacyjnej. Posiada on bardzo głębokie podejście do muzyki, starając się postrzegać ją jako narzędzie służące do przekazu nie tylko estetycznego, ale także duchowego. Jednoczesnie jest on bardzo dojrzałym muzykiem i kompozytorem, działającym w swojej historii m.in. na teranie Stanów Zjednoczonych, jako muzyk sesyjny. Jest multiinstrumentalistą - gra m.in. na gitarach (gitara akustyczna, elektryczna i gitara basowa), fortepianie, czy też na instrumentach perkusyjnych. Prezentujemy tutaj fragment pt. Seventh Heaven (Siódme niebo) z jego płyty NIEBA
(więcej informacji na jego temat:  www.studiomastering.net ): 

  

Kompozycje różne 
Podkłady relaksacyjne i muzyka nastrojowa

 

Mantry 
Mantry pomagające w relaksacji i medytacji.
W wielu kulturach stosowano celową artykulację dźwięków w celach pracy nad świadomością (poszerzaniu świadomości, uzdrawianiu poprzez wibrację itp.). Prezentujemy tutaj ciekawe wykonania szczególnie znanych mantr, takich jak Gayatri -  jedna z najstarszych mantr indyjskich (śpiewa Sai Baba) i "Om Mani Padme Hum Szri" - najbardziej rozpowszechniona mantra tybetańska wyrażająca kosmiczną miłość i współczucie (śpiewa Patrul Rinpocze):

"Om Tare Tut Tare Ture Swaha" (lub "Soha") to druga szczególnie popularna mantra w Tybecie. Podobnie jak każda mantra ma pomagać w rozwoju przejrzystości umysłu; inną ważną funkcją tej mantry jest ochrona przed lękami i życiowymi przeszkodami. Konfliktowe dualistyczne emocje z czasem przekształcają się w mądrość i dojrzałą miłość.  

 

 

Fragmenty starszych, nie wydawanych na rynku utworów kompozycji Rafała Seremeta: 

 

 

 

 

SUBskrypcj@
Muzyka relaksacyjna

Twój emaildowiedz się więcej >>